festival / 2018

Ajal, mil meie meeled on harali üle ilma, hajuvad ka meie kehad uutes tehnoloogilistes reaalsustes. Keskkonnad ja käitumisviisid, mis alles olid normaalsuseks, on pidevas teisenemises ja vastastikmõjus turulepaisatavate tehnoloogiatega. Iga järgnev põlvkond ärkab pärismaalastena uude tehnoloogilisesse omailma, mis on nihkes varasematele põlvkondadele harjumuspärasest. Need digitaalsed pärismaalased seiklevad metsikute bittide voogudes ja uuristavad uusi kihistusi olemasolevasse. Meediakunsti projektiruumi MAAJAAM talumaadel, erinevate aegruumide piirialadel, toimuv näitus “Metsikud bitid” võtab ette, kutsub mõtlema ja valgustab läbi tehnoloogilise maailma erinevaid tahke, nende mõju meie käitumisele, tajudele ning mõtlemisele.

Rahvusvahelise üleskutse kaudu leitud kunstnikud viibivad MAAJAAMa kümnepäevases residentuuris, mille vilju saab publik maitsta 21. juulil, mil on näituse ametlik avamine, kuid ka 22. juulil, mil MAAJAAM on terve päeva külastajatele avatud.

NB! 21. juulil toimuvale avamisele on võimalik tulla nii omal jõul kui ka tellitud bussidega, mis viivad lisaks MAAJAAAMas toimuvale näitusele “Metsikud bitid” ka Moostes toimuvale näitusele „Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel”. Bussid sõidavad marsruudil Tallinn-Mooste-Maajaam-Tallinn ning Riia-Maajaam-Mooste-Riia. Rohkem infot busside kohta juba õige pea!

“MAAJAAM: Metsikud bitid” on osa EV100 kultuuriprogrammist. Projekti toetab Eesti Kultuurkapital ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

image image image image

In English

⌘ INFO
21.-22. juulil 2018
MAAJAAMAS, Otepää külje all

⌘ KUNSTIBUSS
Tellitud bussid Tallinnast ja Riiast.
Ainult 21. juulil!
Broneeri koht kohe!

image

⌘ KUNSTNIKUD
Varvara & Mar
Antti Laitinen
Theun Karelse
Steve Maher
Hannah Harkes
Brian House
Taavi Suisalu
Timo Toots
Paula Vītola
Aivar Tõnso

⌘ KURAATORID
Timo Toots
Taavi Suisalu
Kadri Lind / UIT
Marie Kliiman / UIT

⌘ KONTAKT
wildbits@maajaam.ee